
Cristina Caboni, Strażniczka miodu i pszczół
Polecam Wam lekturę urzekającą słodyczą miodu, intensywnością kwiatów i lekko gorzkim mlekiem migdałowym. Chociaż pełna aromatu, nie jest to książka kulinarna. Umili Wam podróż samolotem do Włoch w poszukiwaniu słońca lub kwietniowe zimne polskie wieczory (majówka na szczęście już niedługo!). To książką jest Cristiny Caboni, „Strażniczka miodu i pszczół”.

Steve Silberman: „Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej”
Autor książki „Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej” zadaje sobie pozornie proste pytanie: „Jakim cudem po siedemdziesięciu latach badań nad autyzmem wciąż wiemy o nim tak niewiele?”.

Anna z ADHD
Jak rozpoznać ADHD u kobiet? Jak to jest być kobietą z ADHD? Opowiada Anna Łabuz-Błaszczak, psycholożka z kolektywu Wszędzie Ważne, która sama zmaga się z tym zaburzeniem.

Wdzięczność to supermoc
– Wdzięczność jest moją życiową decyzją – podkreśla Karolina Korczyk/codziennie.wdzięczna, autorka e-booka „Alfabet Wdzięczności”. Rozmawiam z nią o tym, czym jest wdzięczność i czy jest powiązana ze stanem posiadania.

Miesiączka – to nie musi boleć
– Bolesna miesiączka nie jest normalna. To, że większość z nas jej doświadcza, znaczy tylko tyle, że jest ona powszechna – mówi Aga Siejka, czyli „Kobieta Cykliczna”, polska prekursorka pracy z kobiecą i księżycową cyklicznością.

W kierunku upragnionej zmiany
– Wszystkie zmiany, których chcemy dokonać, mają służyć temu, byśmy czuli się lepiej – bardziej szczęśliwi, spełnieni i spokojni. O tym jak to zrobić rozmawiam z Moniką Cywińską, holistyczną trenerką szczęśliwych relacji.

Wolontariat – o sobie z innymi
– Wolontariat to nie tylko działanie na rzecz innych, to również praca nad sobą, nad swoim rozwojem i budowaniem lepszego, bardziej empatycznego społeczeństwa – mówi Iza Dyakowska, ekspertka i prezeska fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego.

Miejska dżungla potrzebuje roślin
– Pielęgnacja roślin jest ważna w kontekście sprawczości, udowodnienia sobie, że ma się moc, że coś robi się dobrze. Nawet jeśli nie wyszło nam z rośliną, możemy sobie wybaczyć, zbadać grunt i go zmienić – przekonuje Magdalena Narczyk ze Schroniska dla Roślin.

Wiedźma to sposób życia
Julia Marcinowska prowadzi start-up „Ja Kobieta Wiedźma”, bo uważa, że każda z nas ma potencjał bycia wiedźmą. Każda z nas potrzebuje odzyskać zaufanie do siebie i swojego czucia, do tego, co mówi jej własne ciało. Rozmawiam z nią o tym, czy bycie wiedźmą daje szczęście.

Ceramika to lekcja pokory
– Nie jestem wyniosła, chciałabym tworzyć ceramikę dla każdego; żeby była „swoja”, ale nie swojska – o ceramice opowiada Marta Krasna-Kornak z m2k.

Co to jest pozytywna dyscyplina?
Czy lepiej być rodzicem pobłażliwym czy wymagającym, konsekwentnym i surowym? Rozmawiam o tym z Katarzyną Kamionką, mamą dwójki dzieci, edukatorem metody Pozytywna Dyscyplina, nauczycielką języka francuskiego.

Osteopatia to przykładanie rąk?
Czym zajmuje się osteopatia i kiedy ma sens rozmawiam z Joanną Blok, terapeutką osteopatyczną.