O mnie

„Mama Marta”, „Zdrowie psychiczne”, „Pielęgnacja”, „Joga”, „Książki”, „Zero waste” – to działy mojej strony internetowej www.martachowaniec.com. To tematy obecne w moim życiu. I o nich rozmawiam z cudownymi gośćmi. Z ekspertami w swojej dziedzinie, którzy wierzą w to, czym się zajmują. Robią piękne rzeczy i dzielą się nimi z innymi. Pewna osoba zapytała mnie, skąd pomysły na rozmówców. Odpowiedziałam, że osoby te pochodzą z życia. Są pełne życia. Autentyczne.

Wcześniej współpracowałam jako dziennikarka m.in. z portalami Hello Zdrowie czy ngo.pl. Jako content marketerka dla marki Gino Rossi tworzyłam 200 opisów produktów co miesiąc. Urodziłam i wychowuję dwoje dzieci. Uważam, zresztą, że bycie mamą powinno zostać wpisane do katalogu zawodów, tak jak moje profesje – dziennikarka czy marketerka.

Ukończyłam polonistykę oraz zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowałam jako dziennikarka, redaktorka, content managerka, account mangerka, specjalistka ds. marketingu i PR czy moderatorka forów internetowych i mediów społecznościowych – w działach e-commerce komercyjnych marek, polskich i zagranicznych oraz w prasie. Dzisiaj jestem u siebie. Prowadzę stronę www.martachowaniec.com.

Pewnego razu napisałam, że mam dwie głowy. Dzisiaj widzę, że są one za ciężkie dla jednego karku. Dlatego na moim portalu dużo piszę o ciele, bo wierzę w rozwój i w to, że – jak napisał włoski pisarz Alessandro Baricco – „w oczach ludzi jest nie to, co widzieli, ale to, co zobaczą”.

Zachęcam do lektury moich rozmów, do napisania ze mną e-booka, bloga, newslettera czy książki. Zapraszam do współpracy. Mogą Państwo liczyć na mój profesjonalizm i przyjemną, pełną szacunku współpracę.

Przede wszystkim zapraszam Państwa do czytania portalu www.martachowaniec.com. Dołączycie?

Zaproszenie do wywiadu

Jeżeli podzielasz moje zainteresowania zdrowiem psychicznym, jogą, ekologią oraz stylem życia zero waste, zapraszam do współpracy przy tworzeniu inspirujących treści. Twoje doświadczenia, pasje i wiedza mogą stać się cennym źródłem inspiracji dla moich czytelników.

Czy jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, który chciałby podzielić się swoją historią i wiedzą? A może masz unikalne spojrzenie na kwestie społeczne i ekologiczne? Skontaktuj się ze mną, abyśmy mogli razem stworzyć wartościowe materiały, które zainspirują innych do pozytywnych zmian.

Czekam na Twoją wiadomość aby omówić szczegóły wywiadu i wspólnej pracy nad artykułami. Razem możemy zmieniać świat na lepsze, jeden artykuł na raz!

Współpraca

Nazywam się Marta Chowaniec i od ponad 18 lat zajmuję się dziennikarstwem, marketingiem i PR. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobyłam licencjat z polonistyki oraz tytuł magistra z zarządzania i marketingu.

Doświadczenie zawodowe

Dziennikarz: Od września 2005 roku pracuję jako dziennikarz dla NGO.PL, hellozdrowie.pl oraz innych wydawnictw, gdzie specjalizuję się w pisaniu artykułów, wywiadów oraz reportaży.

Specjalista ds. marketingu i PR: Pracowałam dla Millennium Goodie oraz Arena.pl, gdzie zajmowałam się tworzeniem i zarządzaniem treściami marketingowymi online, przygotowywaniem raportów oraz wdrażaniem strategii SEO.

Senior Content Manager: W firmie Gino Rossi S.A. zarządzałam treściami na stronach e-commerce, opracowywałam opisy produktów oraz koordynowałam kampanie marketingowe.

Wykształcenie

Uniwersytet Warszawski: Magister zarządzania i marketingu (2015-2018)

Uniwersytet Warszawski: Licencjat z polonistyki (2001-2005)

Umiejętności

 • Redakcja i korekta tekstów
 • JIRA
 • SEO
 • Public Relations
 • Marketing
 • E-commerce
 • WordPress
 • Zarządzanie
 • Marketing w mediach społecznościowych

Licencje i certyfikaty

 • Certyfikat Warsztaty Design Thinking (2024)
 • Kurs WordPress (2023)
 • E-commerce w biznesie – kurs zaawansowany (2022)
 • Marketing internetowy – kurs zaawansowany I i II stopnia (2022)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy i projektach, zapraszam do kontaktu.

KONTAKT

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy lub omówić potencjalne projekty współpracy, serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszelkie zapytania i porozmawiam o możliwościach współpracy.

Skontaktuj się ze mną za pomocą poniższych linków, aby szybko uzyskać odpowiedź:

Linki

Możesz również wysłać mi e-mail na adres: marta.chowaniec@gazeta.pl

Czekam na Twoją wiadomość!

WPISY

 • Joga daje połączenie

  Joga daje połączenie

  – Dużo różnych sportów przerabiałam w życiu, ale joga jest jedyną aktywnością fizyczną, dzięki której można usłyszeć siebie – przekonuje Monika Lange, nauczycielka jogi, trenerka personalna. Rozmawiam z nią o tym, dlaczego duchowy aspekt jogi jest dla niej najważniejszy.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 • Miejska dżungla potrzebuje roślin

  Miejska dżungla potrzebuje roślin

  – Pielęgnacja roślin jest ważna w kontekście sprawczości, udowodnienia sobie, że ma się moc, że coś robi się dobrze. Nawet jeśli nie wyszło nam z rośliną, możemy sobie wybaczyć, zbadać grunt i go zmienić – przekonuje Magdalena Narczyk ze Schroniska dla Roślin.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 • Joga daje dystans

  Joga daje dystans

  – Nawet mój mąż zauważył, że po zajęciach lepiej się czuję i zachowuję”– śmieje się moja rozmówczyni. O tym, co daje joga, rozmawiam z wybitną pianistką Jekateriną Drzewiecką, która została instruktorką jogi.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 • Wiedźma to sposób życia

  Wiedźma to sposób życia

  Julia Marcinowska prowadzi start-up „Ja Kobieta Wiedźma”, bo uważa, że każda z nas ma potencjał bycia wiedźmą. Każda z nas potrzebuje odzyskać zaufanie do siebie i swojego czucia, do tego, co mówi jej własne ciało. Rozmawiam z nią o tym, czy bycie wiedźmą daje szczęście.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 • Ceramika to lekcja pokory

  Ceramika to lekcja pokory

  – Nie jestem wyniosła, chciałabym tworzyć ceramikę dla każdego; żeby była „swoja”, ale nie swojska – o ceramice opowiada Marta Krasna-Kornak z m2k.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ